WinZip

WinZip Mac Edition 4

Znane narzędzie do kompresji Windows na Macu

Zalety

  • Dobra integracja z OS X
  • Wyświetla podgląd plików

Wady

  • Obsługuje kilka formatów
  • Zainspirowany Windows

Dobry
7

WinZip był na pierwszej aplikacji do kompresji i dekompresji plików dla Windows i nadal pozostaje popularny. Minęło wiele lat, zanim dotarliśmy na Maca i choć nie jest tak skuteczny ani tak popularny jak wersja Windows, WinZip dla Mac oferuje kilka interesujących funkcji.

Pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że WinZip dla Mac oferuje znacznie bardziej przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs niż wersja Windows. Szybko jednak zdajesz sobie sprawę, że obsługuje on znacznie mniej formatów, mianowicie (ZIP, Zipx, RAR, LHA, 7Z), który nie oferuje większych korzyści niż Stuffit który obsługuje trzydzieści różnych typów plików.

WinZip posiada funkcję podglądu, która pozwala przeszukiwać zawartość archiwum przed jego dekompresją (przydatne w przypadku pracy ze skompresowanymi dużymi plikami), ale nie jest to nic nowego dla użytkowników komputerów Mac, ani nie ma możliwości ochrony plików skompresowanych hasłem.

WinZip nigdy nie będzie faworytem dla użytkowników mac, ale na ogół jest stabilny i skuteczny w radzeniu sobie z ograniczonymi typami plików, z którymi może sobie poradzić.

Ulepszona obsługa pakietów aplikacji dla systemu Mac (.app), z opcją przeglądania zawartości pakietu przed rozpakowaniem. Można również wyodrębnić poszczególne aplikacje w pliku Zip bezpośrednio do folderu aplikacji. Możliwość dołączania ukrytych plików podczas kompresowania, w celu zachowania pełnej zawartości, struktury i prezentacji folderów plików. Możliwość wyodrębnienia jeszcze szerszego zakresu skompresowanych typów plików, w tym plików bez rozszerzeń Zip lub Zipx (takich jak pliki .jar i .war). Udoskonalony interfejs daje natychmiastowy podział wielkości plików przed i po kompresji, pokazując dokładnie, ile miejsca zostało zaoszczędzone przez skompresowanie. Funkcja "Zip and Email" umożliwia teraz zmianę rozmiaru i kompresję zdjęć o wysokiej rozdzielczości przed dołączeniem ich do wiadomości e-mail, zmniejszając ich rozmiar i optymalizując je tak, aby pasowały do ​​standardowych ekranów komputerowych. Skompresowane pliki "Zip & Burn" na CD / DVD.

Zmiany

  • Ulepszona obsługa pakietów aplikacji dla systemu Mac (.app), z opcją przeglądania zawartości pakietu przed rozpakowaniem. Można również wyodrębnić poszczególne aplikacje w pliku Zip bezpośrednio do folderu aplikacji. Możliwość dołączania ukrytych plików podczas kompresowania, w celu zachowania pełnej zawartości, struktury i prezentacji folderów plików. Możliwość wyodrębnienia jeszcze szerszego zakresu skompresowanych typów plików, w tym plików bez rozszerzeń Zip lub Zipx (takich jak pliki .jar i .war). Udoskonalony interfejs daje natychmiastowy podział wielkości plików przed i po kompresji, pokazując dokładnie, ile miejsca zostało zaoszczędzone przez skompresowanie. Funkcja "Zip and Email" umożliwia teraz zmianę rozmiaru i kompresję zdjęć o wysokiej rozdzielczości przed dołączeniem ich do wiadomości e-mail, zmniejszając ich rozmiar i optymalizując je tak, aby pasowały do ​​standardowych ekranów komputerowych. Skompresowane pliki "Zip & Burn" na CD / DVD.

WinZip obsługuje następujące formaty

ZIP, ZIPX, RAR, LHA, 7Z

Najczęściej pobierane Kompresja plików na mac

Więcej
WinZip

Download

WinZip Mac Edition 4

Opinie użytkowników o WinZip

  • według Anonymous

    winzip zmiejszył plik.
    o 3MB (słownie: 3) taka kompresja jestg...o warta; przynajmniej dla mnie i jeszcze każą m...   Więcej